Renkte ve özel kimyasallarda dünya çapında bir lider olan Archroma, optik beyazlatma ajanlarının (OBA) tüketimini %20’den fazla azaltırken baskı farklılıklarını ve görünümü iyileştirmekle birlikte kâğıt üreticilerine daha düzgün, daha açık beyazlar üretme ustalığı veren yeni bir anlayış geliştirmiştir.

Beş yıllık bir gelişim sürecine sahip, DAHA İLERİ BEYAZLATMA adıyla patent başvurusu yapılmış bu yeni anlayış, kullanıcılara hem optik beyazlatma ajanları (OBA) hem de baskı, yazma ve ofis kâğıtlarını üretiminde gölge veren bileşenleri en uygun hale getirme imkânı sağlamaktadir.

Bu yeni anlayış, Archroma’nın Cartawhite XL sıvısıyla- bir yüzey gölgelendirme çözümü- birlikte Leucophor®’ ‘un optik beyazlatma ajanlarını (OBA) bir araya getirerek iki bileşenli bir paketi ön plana çıkarmaktadır. DAHA İLERİ BEYAZLATMA, bu iki bileşenin dozunun ayrı ayrı belirlenmesine izin vererek, bütün aşamalar üzerindeki beyazlatma maliyetlerini azaltma imkânı sağlamaktadır.

Archroma yenilikçi Leucophor XL beyazlatma sistemini geliştirerek bir kaç sene önce zaten çıtayı yükseltmişti. Bu seri, kâğıt üreticilerine elde edilemez olan önceki seviyelere ulaşmak için kendi beyazlık sınırlarının en üst seviyesinin aşılmasına imkân sağladı. Leucophor XL serisi, kaplanmış ve kaplanmamış kâğıt ve kartonların parlaklığına zarar vermeden beyazlık kuvvetini arttırmaktadır.

Archroma olarak, yeni İLERİ BEYAZLATMA sürecinin daha fazla yarar sağlarken aşağıda sıralanmış faydaları sürdürdüğünü de belirtmek isteriz:

  • Tutkallama presi ve kaplama sistemleriyle iyi uyumluluk;
  • %100 renk veren gölgelendirme sistemleriyle kıyaslanınca iki taraflı azalma;
  • Bilinen beyazlatma çözümlerine nazaran ışıktan etkilenmeme;
  • ERİŞİM-uygunluk.

Archroma’nın OBA Ürün Yönetimi Küresel Başkanı olan Andrew Jackson, “Bu yeni anlayış özgün beyazlatma yaklaşımının faydalarını sürdürürken bütün aşamalar üzerindeki maliyetlerde tasarruf sağlamaktadır, bu süreçte daha az kimyasal demek olan optik beyazlatıcı ajanlarının dozajının azaltıldığından ve daraltılmış bir çevresel kaplama alanından söz etmeye bile gerek yok. İLERİ BEYAZLATMA’yı küresel piyasaya sürdüğümüz ve kâğıt üreticilerine daha önce hiç görmedikleri esneklik seviyeleri sağladığımız için heyecanlıyız,” dedi.

Media Relations

Marilyn Chua

Archroma

Email

Notes For Editors

About Archroma

Archroma is a global, diversified provider of specialty chemicals serving the branded and performance textiles, packaging and paper, and coatings, adhesives and sealants markets.

Headquartered in Pratteln, Switzerland, Archroma operates with more than 4,500 employees located in 42 countries and with over 30 production sites.

Archroma is passionate about delivering leading and innovative solutions, enhancing people’s lives and respecting the planet. The company is committed to the principles of "The Archroma Way to a Sustainable World: Safe, Efficient, Enhanced. It's our nature!"; an approach reflected in its innovations, world-class quality standards, high service levels and cost-efficiency.

www.archroma.com


Affiliations & memberships

Archroma are proud members and/or partners with the following organizations

View All »