Renkte ve özel kimyasallarda dünya çapında bir lider olan Archroma, optik beyazlatma ajanlarının (OBA) tüketimini %20’den fazla azaltırken baskı farklılıklarını ve görünümü iyileştirmekle birlikte kâğıt üreticilerine daha düzgün, daha açık beyazlar üretme ustalığı veren yeni bir anlayış geliştirmiştir.

Beş yıllık bir gelişim sürecine sahip, DAHA İLERİ BEYAZLATMA adıyla patent başvurusu yapılmış bu yeni anlayış, kullanıcılara hem optik beyazlatma ajanları (OBA) hem de baskı, yazma ve ofis kâğıtlarını üretiminde gölge veren bileşenleri en uygun hale getirme imkânı sağlamaktadir.

Bu yeni anlayış, Archroma’nın Cartawhite XL sıvısıyla- bir yüzey gölgelendirme çözümü- birlikte Leucophor®’ ‘un optik beyazlatma ajanlarını (OBA) bir araya getirerek iki bileşenli bir paketi ön plana çıkarmaktadır. DAHA İLERİ BEYAZLATMA, bu iki bileşenin dozunun ayrı ayrı belirlenmesine izin vererek, bütün aşamalar üzerindeki beyazlatma maliyetlerini azaltma imkânı sağlamaktadır.

Archroma yenilikçi Leucophor XL beyazlatma sistemini geliştirerek bir kaç sene önce zaten çıtayı yükseltmişti. Bu seri, kâğıt üreticilerine elde edilemez olan önceki seviyelere ulaşmak için kendi beyazlık sınırlarının en üst seviyesinin aşılmasına imkân sağladı. Leucophor XL serisi, kaplanmış ve kaplanmamış kâğıt ve kartonların parlaklığına zarar vermeden beyazlık kuvvetini arttırmaktadır.

Archroma olarak, yeni İLERİ BEYAZLATMA sürecinin daha fazla yarar sağlarken aşağıda sıralanmış faydaları sürdürdüğünü de belirtmek isteriz:

  • Tutkallama presi ve kaplama sistemleriyle iyi uyumluluk;
  • %100 renk veren gölgelendirme sistemleriyle kıyaslanınca iki taraflı azalma;
  • Bilinen beyazlatma çözümlerine nazaran ışıktan etkilenmeme;
  • ERİŞİM-uygunluk.

Archroma’nın OBA Ürün Yönetimi Küresel Başkanı olan Andrew Jackson, “Bu yeni anlayış özgün beyazlatma yaklaşımının faydalarını sürdürürken bütün aşamalar üzerindeki maliyetlerde tasarruf sağlamaktadır, bu süreçte daha az kimyasal demek olan optik beyazlatıcı ajanlarının dozajının azaltıldığından ve daraltılmış bir çevresel kaplama alanından söz etmeye bile gerek yok. İLERİ BEYAZLATMA’yı küresel piyasaya sürdüğümüz ve kâğıt üreticilerine daha önce hiç görmedikleri esneklik seviyeleri sağladığımız için heyecanlıyız,” dedi.

Media Relations

Josina van der Velden

EMG

Email

Muriel Werlé

Archroma

Email

Notes For Editors

About Archroma

Archroma is a global color and specialty chemicals company headquartered in Reinach near Basel, Switzerland. It operates with 3,000 employees over 35 countries and with 25 production sites. Its three businesses – Brand & Performance Textile Specialties, Packaging & Paper Specialties, and Coatings, Adhesives & Sealants – deliver specialized performance and color solutions to meet customers’ needs in their local markets, touching and coloring people’s lives every day, everywhere.

Archroma is passionate about delivering leading and innovative solutions, enhancing people’s lives and respecting the planet. The company is committed to challenging the status quo in the deep belief that it can make its industry sustainable; an approach reflected in its innovations, world-class quality standards, high service levels and cost-efficiency. Products enhanced, colors enhanced, performance enhanced – “Life enhanced”.

www.archroma.com

Affiliations & memberships

Archroma are proud members and/or partners with the following organizations

View All »